Üç Aylar Mesajı

Üç Aylar Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, 13 Şubat’ta başlayacak olan üç ayların başlangıcı ile ilgili bir mesaj yayımladı. Rektörümüz mesajında şunlara yer verdi:

“Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içerisine alan, bereket ve huzur dolu günlerin başlangıcı olan üç ayları idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu aylar maneviyatın ve dini duyguların yoğunluk kazandığı, dayanışma, yardımlaşma, merhamet hislerimizin en üst noktaya ulaştığı, iyiliklerin ve güzelliklerin arttığı önemli ve özel zamanlardır. Ayrıca üç ayların içerisinde yer alan kandil geceleri, hatalarımızdan ders çıkarma, günahlarımızdan arınma fırsatı bulacağımız, birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğimiz mübarek gecelerdir. Feyiz ve bereketin en yüksek seviyeye ulaştığı, ellerin semaya açılarak gönüllerin yüce Allah’a yöneldiği, paylaşmanın değerinin anlaşıldığı bu üç aylarda, hayatımızın gidişatı konusunda bir değerlendirme yaparak, Milletçe birlik ve beraberlik duyguları içinde hareket etmemiz gerektiğine inanıyorum.

Bu vesileyle tüm İslam âleminin üç aylarını kutluyor, bu mübarek gün ve gecelerin tüm insanlığa barış, huzur, refah ve esenlik getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”