Rektörümüzün Babalar Günü Mesajı

Rektörümüzün Babalar Günü Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Babalar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Rektörümüz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Toplumdaki sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma gibi üstün değerlere dayanan güçlü aile yapısının temeli olan babalarımız; hayat yolculuğumuzda varlıkları ile güç bulduğumuz gölgelerine sığındığımız kahramanlarımızdır. Hem bir baba hem de Gümüşhane Üniversitesi Rektörü olarak, bu kutsal ve anlamlı günde tüm babaları sevgi ve saygıyla kucaklarken; babalarımızın toplum hayatında üstlendikleri çok yönlü görevlerle sadece sevgiyi değil saygı, hürmet ve ilgiyi de ziyadesiyle hak etmekte olduklarının inancındayım. Bugünün küçükleri ve gençlerinin gelecekte kendilerinin de bir anne ve bir baba olacaklarını unutmadan, onların gönüllerini daima hoş tutmayı ve onlara hak ettikleri saygıyı göstermeleri bizlerin en büyük temennisidir. Anne ve babaların da sevgi ve şefkat duygularıyla ailenin korunması ve yaşatılması için bu konuda çocuklarına iyi bir örnek olmaları, geleceğimiz için büyük önem arz etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle birlikte tüm babalarımızın Babalar Günü’nü en içten duygularımla kutlar, kendilerine sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür dilerim. Ahirete intikal eden babalarımızı da şükranla anıyorum. Rabbim mekânlarını cennet eylesin.”