II. Sosyal Bilimler Kongresi Başlıyor

II. Sosyal Bilimler Kongresi Başlıyor

Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Bayburt Üniversitesi ortaklığında ve üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenecek olan II. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongre’si başlıyor.

İlki 13-15 Mart 2019 tarihleri arasında Üniversitemiz ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi işbirliğiyle Mersin’de düzenlenen Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi’nin ikincisi 7 Kasım Perşembe günü yapılacak açılış töreniyle başlıyor. Antropoloji, İlahiyat, Arkeoloji, Kamu Yönetimi, Coğrafya, Maliye, Hukuk, Dilbilimi, Muhasebe ve Finans, Edebiyat, Psikoloji, Eğitim Bilimleri, Sanat Tarihi, Ekonomi, Sosyoloji, Felsefe, Tarih, Gazetecilik ve Medya Çalışmaları, Turizm, Güzel Sanatlar ve Uluslararası İlişkiler gibi geniş bir yelpazede birçok önemli konu başlıklarının yer alacağı II. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi’nde sunulacak tebliğler Sempozyum Bildiriler Kitabı'nda yayınlanacak.

7-9 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek kongre hakkında Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, kongrenin önemine yönelik şu açıklamalarda bulundu: “Alanında birçok akademik araştırma yapılan ve sonuçlarıyla bilim dünyasına ışık tutan Sosyal Bilimler Kongresi’nin ikincisini düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlkini Kilis 7 Aralık Üniversitesi işbirliğiyle 13-15 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirmiştik. Bu yıl üniversitemiz ev sahipliğinde ikincisini düzenleyeceğimiz ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Bayburt Üniversitesi’nin ortaklığında düzenleyeceğimiz kongremizde sosyal bilimlerin çeşitli alanlarında yer alan problemleri tespit etmek, dile getirmek ve bu problemlere dair çeşitli çözüm yollarını oluşturmak adına çok kapsamlı bir etkinlik olacaktır.2019 yılının Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı olması dolayısıyla 30 Haziran 2018 tarihinde kaybettiğimiz dünyanın önde gelen tarihçilerinden İslam Bilim Tarihi Araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin'in anısına düzenleyeceğimiz kongremizin, ülkemize ve bilim camiamıza hayırlı olmasını diler, tüm halkımızın kongreye teşriflerinden memnuniyet duyarım.”